Chcesz zakupić własnego konia? Koniecznie musisz w pierwszej kolejności przeczytać przewodnik o tytule “Mój pierwszy Koń”. Za dużo na tym świecie jest źle dobranych par koń/jeździec. Większość ludzi, związanych ze światem końskim praktycznie w co drugiej stajni dostrzeże mieszaninę złych cech w parze. Problem ten rozpoczyna się od kupujących konie, którzy kupili wierzchowca, nie będąc na niego właściwie gotowym. Często było to krótkie zauroczenie jeździectwem, które tak nagle, jak się narodziło, tak nagle zniknęło. Często była to także sytuacja finansowa, która przerosła nowych właścicieli konia. Nie była na tyle solidna, aby rozważać kopytny obowiązek. Czasem chodzi o nieodpowiednie dopasowanie charakterów, z czego rodzą się frustracje. Czasem również bywa, że klienci nabywają chore wierzchowce. Osoby, które wydają duże pieniądze, nie robią podstawowych badań weterynaryjnych. To widać w co drugiej stajni.

Często też nowy posiadacz konia zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym wierzchowcu. Co, że koń nie jest dopasowany wzrostem. Co z tego, że rumak rusza się, jakby każda kończyna żyła innym, własnym życiem. Co z tego, żewierzchowiec jest w „typie ujeżdżeniowym” i wywraca się o każdy drąg, gdy potrzebujemy konia do uprawiania dyscypliny skoków. Co z tego, że koń temperamentem i charakterem nie leży temu właścicielowi. Przecież ma takie piękne skarpetki, latarnię i zapleciony ogon. A ponadto śliczne umaszczenie. Takie sytuacje obserwujemy codziennie. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie odwiedzili, gdzie nie znajdzie się takiego wierzchowca albo takiego jeźdźca. Z tego powodu została napisana ta książka. Żeby uświadamiać przyszłych właścicieli koni, pomagać im podejmować świadome decyzje o zakupie wierzchowca i wzięciu na własne barki 500kg obowiązku. I do tych osób adresowana jest niniejszy podręcznik. Dla osób, które kupują swojego pierwszego konia. By poprowadzić za rękę przez wszystkie etapy zakupu konia i żeby uzmysławiać, z czym to się wiąże. Aby pokazać jak to wszystko przebiega.

Przede wszystkim, aby studzić emocje, bo decyzja o zakupie wierzchowca ma być chłodna i wykalkulowana. Brzmi to brutalnie? Takie właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z przewodnikiem wszystkie osoby, które chcą świadomie kupić swego pierwszego wierzchowca. Pomożemy przebrnąć przez wszystkie etapy podejmowania świadomej decyzji o zakupie wierzchowca i cały proces zakupu.

Podręcznik dla kupujących swojego pierwszego konia pod tytułem “Mój pierwszy Koń” jest do nabycia na stronie http://zakupkonia.pl/ w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej E-Book. Pytaj też o tę książkę w ulubionych sklepach jeździeckich i księgarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *