Firmy ubezpieczeniowe i towarzystwa ubezpieczeniowe prowadzą działalność gospodarczą. Działalność biznesową. I jak każda działalność gospodarcza, także i działalność ubezpieczeniowa musi bilansować się na plus. Pod koniec roku zlicza się wszystkie pozycje rachunku wyników i finalnie musi być zysk. Co więcej, zysk należy maksymalizować jak w każdej działalności zarobkowej.

Zaczęliśmy od spojrzenia na działalność towarzystw ubezpieczeniowych z punktu widzenia biznesowego, abyśmy mogli łatwiej zrozumieć motywacje firm ubezpieczeniowych.

Szkoda likwidowana z OC

Bardzo częstą praktyką, zwłaszcza w przypadku samochodów kilkunastoletnich, jest stwierdzanie “szkody całkowitej”. Jest to najbardziej opłacalne z punktu widzenia towarzystw ubezpieczeniowych. Jak to działa w praktyce? Najlepiej przedstawić to na przykładzie, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia.

Był poszkodowany samochód Opel Vectra C z 2006 roku. Został uderzony w tył na światłach. Zniszczony tylni zderzak, belka pod zderzakiem, lekko wgięta podłoga i delikatnie przekrzywiona na zawiasach tylna klapa bagażnika. Przyjechał na oględziny przedstawicie towarzystwa ubezpieczeń i stwierdził szkodę całkowitą. Wartość samochodu sprzed wypadku wyceniono na 9.000,00 złotych, wartość wraku na 6.000,00 złotych, wartość naprawy na 7.000,00 złotych. Wszystkie wyceny nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Były wycenami towarzystwa ubezpieczeniowego. Faktycznie na Allegro i Otomoto samochody takie (ten rocznik, wyposażenie, przebieg) wyceniane były na kwoty 15.000,00 złotych (najtańsza) do 19.000,00 złotych (najwyższa). Koszt naprawy według kosztorysu zakładu mechanicznego to 5.000,00 złotych.

Sytuacja po wycenie przez towarzystwo ubezpieczeniowe była taka, że chcieli wypłacić tylko 3.000,00 złotych (różnica między ceną samochodu sprzed wypadku a wartością wraku). Daje to oszczędność towarzystwa ubezpieczeniowego w wysokości 2.000,00 złotych (66% oszczędności). Uzyskują takie oszczędności na setkach tysięcy transakcji daje pokaźną sumę.

Nasza rola w tym, aby dochodzić naprawy realnie poniesionej szkody. Jeśli zostałeś wiec oszukany na wycenie szkody przez towarzystwo ubezpieczeniowe – skontaktuj się z nami. Pomożemy. Nasze wynagrodzenie to tylko i wyłącznie prowizja od uzyskanych dodatkowo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *