W dzisiejszych czasach większość inwestycji opartych jest na projektach. Zarówno projektach europejskich finansowanych z wielu różnych funduszy europejskich jak i finansowanych z konkursów ministerialnych i finansów publicznych.

Czy pisanie projektów jest łatwe?

I tak i nie. W dzisiejszych czasach Polska (polskie podmioty) mają już spore doświadczenie w pisaniu projektów. Korzystamy przecież z funduszy unijnych już od wielu lat i wiele projektów zostało zrealizowanych. Ponadto uproszczone są procedury. W pierwszych latach korzystania z funduszy europejskich skomplikowane procedury były zmorą wnioskujących. Z drugiej natomiast strony fundusze unijne są ograniczone w coraz to większym stopniu a podmiotów starających się o dofinansowanie jest coraz więcej. Obecnie do każdego projektu startuje rzesza chętnych i bardzo trudno przebić się ze swoim projektem. Kiedyś wystarczyło przedstawić wniosek w ogólnych ramach założenia projektu. Dziś walczy się o każdy, nawet najmniejszy punkt w ocenie konkursowej a wygrywają tylko najlepsze wnioski.

Przygotowanie wniosków projektowych

Pisanie wniosków do projektów unijnych i ministerialnych

Korporacja Prawna PR Consulting posiada doświadczenie i wiedzę jak prawidłowo pisać projekty o dofinansowanie unijne czy też z projektów ministerialnych. Doświadczenie zdobywaliśmy od pierwszych lat funkcjonowania funduszy europejskich w Polsce. Możemy zarówno przygotować projekt od podstaw jak i ocenić gotowy projekt przed wysłaniem go do konkursu. Służymy swoją wiedzą, doświadczeniem i znajomością procedur oraz przepisów. Dokładna analiza projektu, spojrzenie z zewnątrz na niego, zwrócenie uwagi na błędy, niedociągnięcia, błędne zrozumienia, niedoprecyzowania czy też braki może sprawić, że zyskasz wiele dodatkowych punktów w konkursie. Punktów, które mogą zdecydować o realizacji bądź też odrzuceniu twojego wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *