Korporacja Prawna PR Consulting zawiązała współpracę z bankiem w Księstwie Liechtenstein. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie zaproponować klientom Korporacji możliwość założenia rachunków bankowych w tym najbardziej przyjaznym dla bankowości kraju na świecie.

Liechtenstein jest to małe górskie państwo położone w Europie Zachodniej. Księstwo Liechtensteinu graniczy z dwoma państwami: Szwajcarią i Austrią. Stolicą Księstwa Liechtensteinu jest Vaduz. Księstwo Liechtensteinu jest państwem podwójnie śródlądowym. Należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i do strefy Schengen. Liechtenstein pod względem ustrojowym stanowi monarchię konstytucyjną. Językiem urzędowym Liechtensteinu jest język niemiecki. Liechtenstein jest jednym z najbardziej bogatych krajów świata. PKB na jednego mieszkańca Liechtensteinu wyniósł w 2009 roku US$ 89.400. Księstwo Liechtensteinu, ze względu na bardzo niskie obciążenia podatkowe oraz wyjątkowo liberalną politykę względem depozytów bankowych, jest uważany za raj podatkowy.

Współpraca, jaką zawiązaliśmy umożliwia klientom KP PR Consulting otwieranie rachunków bankowych i umożliwia dostęp do narzędzi inwestycyjnych we współpracującym banku w Liechtensteinie. Konto bankowe może zostać otworzony z minimum formalności na podstawie notarialnie potwierdzonych dokumentów i w sposób korespondencyjny dla klientów posługujących się paszportami Unii Europejskiej. Otwarcie rachunku bankowego w Księstwie Liechtenstein wiąże się również z niewielkim jak na Księstwo Liechtensteinu zaangażowaniem środków finansowych. Miejscowe prawo bankowe i przepisy bankowe gwarantują klientom banku w Liechtensteinie wyjątkowo wysoki poziom tajemnicy bankowej. Rachunek bankowy w Liechtensteinie zapewniają także bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Takie konto bankowe dodatkowo umożliwia zredukowania obciążeń fiskalnych od zysków kapitałowych.

W celu nawiązania rozmów o otwarciu konta bankowego w Liechtensteinie, prosimy o kontakt na nasz adres e-mail: biuro@prconsulting.com.pl.