Spojrzenie Google na strony internetowe zmienia się. Od lat wprowadzając coraz to nowsze algorytmy, aby promować wartościowe strony internetowe. Kiedyś wystarczyło mieć dobrą stronę internetową, dobrze wypozycjonowaną, z dobrymi i wartościowymi linkami SEO. Czasy jednak się zmieniają i Google coraz częściej bierze pod uwagę “żywotność” strony. Dlatego aby odnosić sukces nie można mieć dobrej strony z dobrymi linkami i treścią niezmienioną od 2012 roku. To już nie te czasy.

Jak wspomniano powyżej, coraz to bardziej istotnym czynnikiem jest żywotność strony internetowej. Google ceni sobie strony, które żyją, które są aktualizowane o nowe treści. Dlatego też patrząc na odnoszące sukcesy strony internetowe znajdziemy tam zakładkę “Blog”.

Oferta firm nie zmienia się z tygodnia na tydzień aby ją aktualizować. Podobnie zakładka “o nas” czy też zakładka “kontakt”. Jak więc pokazać, że strona żyje? Właśnie poprzez wspomnianą zakładkę “Blog”. To tam można umieszczać ciekawe artykuły z branży, wydarzenia z życia firmy, ciekawostki o produktach i usługach i co tylko się nam wymarzy. Ważne aby “karmić Google” przynajmniej dwa razy w tygodniu nowymi treściami. Zadanie wydaje się proste, prawda? Ale nie jest tak do końca. Znamy to z autopsji wielu naszych klientów.

Powstaje nowa strona, w niej zakładka “Blog”. Mija miesiąc, gdzie codziennie umieszcza się informacje. Ale po pewnym czasie brakuje pomysłów. Każdy z członków zespołu ma już tam swoje życiorysy, każdy z produktów rozpisany na czynniki pierwsze a każda usługa rozpisana jak tylko się da. O czym więc pisać? Tutaj z pomocą przychodzi PR Consulting. To naszym zadaniem jest dostarczać wartościową treść na stronę, nasyconą odpowiednimi słowami kluczowymi i pisaną tak naturalnie, aby czytający mógł z czytania czerpać przyjemność, cytować i linkować. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług w dostarczaniu treści bądź też chcesz dowiedzieć się więcej o dostarczaniu contentu na stronę – skontaktuj się z nami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *