Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w orzeczeniu z maja 2014 roku (C-131/12 z 13 maja 2014 r.) stwierdził, że określone osoby mogą zwracać się do właścicieli wyszukiwarek z prośbą o usunięcie konkretnych wyników wyszukiwania haseł zawierających ich imię i nazwisko, jeśli prawo do prywatności tych osób ma priorytet nad prawem dostępu do tych wyników.

Często w wyniku pomówień, złych intencji czy też błędu w wynikach wyszukiwania po wpisaniu danego imienia i nazwiska pojawiają się pozycje, które naruszają prawo do prywatności tych osób.

Możemy podjąć działania, zmierzające do usunięcia tych wyników. Zarówno reprezentację przed Google i zgłoszenie tych wyników wyszukiwania jako naruszające prywatność oraz inne czynności, głównie SEO zmierzające do “zaciemnienia” tych wyników w gąszczu innych. Głównie przez przygotowanie odpowiednich treści zawierających odpowiednie sformułowania i słowa klucze aby sporny wynik wyszukiwania odesłać w dalekie podstron wyników wyszukiwania.

W celu oceny możliwości usunięcia danych wyników wyszukiwania prosimy o kontakt. Pamiętaj także, że nie my oceniamy cię. My pomagamy. Więc nie wstydź się nawet gdy treści są wulgarne.


Orzeczenie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej z maja 2014 roku (C-131/12 z 13 maja 2014 r.):

Dane osobowe – Ochrona osób fizycznych w zakresie przetwarzania tych danych – Dyrektywa 95/46/WE – Artykuły 2, 4, 12 i 14 – Przedmiotowy i terytorialny zakres stosowania – Wyszukiwarki internetowe – Przetwarzanie danych zawartych na stronach internetowych – Wyszukiwanie, indeksacja i przechowywanie tych danych – Odpowiedzialność operatora wyszukiwarki internetowej – Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie państwa członkowskiego – Zakres obowiązków spoczywających na tym operatorze oraz praw przysługujących danej osobie – Karta praw podstawowych Unii Europejskiej – Artykuły 7 i 8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *