Windykacja w NiemczechPoszukiwanie przez polskie firmy odbiorców poza granicami kraju to możliwość uzyskiwanie wyższych marż, dywersyfikację sprzedaży czy po prostu szansa na dalszy rozwój. Wejście na zagraniczny rynek to dla każdej firmy wyzwanie związane z koniecznością rozpoznani lokalnych potrzeb tak aby produkt lub usługa dobrze zaspokajał potrzeby odbiorców. Ze względu na likwidację wielu barier po wejściu do Unii Europejskiej oraz bliskość geograficzną – Niemcy są obecnie najbardziej interesującym kierunkiem dla polskich firm myślących o eksporcie.

Niemieckie firmy uchodzą za solidne i dlatego polscy przedsiębiorcy wierzą, że pozyskanie kontrahenta zza Odry będzie niemal złotym interesem. To często nie przesadzone oczekiwanie jednak również i w Niemczech działają przecież komornicy i firmy windykacyjne a to oznacza, że i niemieccy kontrahenci bywają nierzetelni lub popadają w kłopoty finansowe i przestają regulować swoje zobowiązania. Dlatego może wystąpić konieczność przeprowadzenia windykacji w Niemczech. Mimo, że Niemcy tak jak Polska należą do Unii Europejskiej a więc prawo gospodarcze tworzone jest w oparciu o ustawodawstwo europejskie to systemy prawne obu państw pozostają odrębne i różnią się w wielu szczegółowych kwestiach. Dlatego sama nawet doskonała znajomość języka niemieckiego nie pomoże, kiedy polska firma zacznie mieć trudności z niemieckim odbiorcą.

Warto aby windykacja w Niemczech został przeprowadzona profesjonalnie – przez firmę, która się działa na lokalnym rynku i zna niuanse niemieckiego prawa. O ile przedsiębiorca w Polsce można próbować samodzielnie egzekwować należność, to poza granicami będzie to już znacznie trudniejsze. Dlatego tylko zlecenie windykacji specjalistycznej firmie daje realne szanse na odzyskanie należnych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *